Drobečková navigace

Úvod > O škole > Charakteristika školy

Charakteristika školy

Mateřská škola se nachází v klidné lokalitě vilové zástavby, nedaleko řeky Cidliny a rybníka Kníže. Je umístěna stranou od městského hluku a hlavní dopravní tepny, což nám umožňuje podnikat delší procházky do přilehlého okolí a přírody.

Naše mateřská škola je pětitřídní, kapacita činí 123 dětí. Výchovně vzdělávací proces dětem zajišťuje deset odborných pedagogických pracovnic. O technický chod MŠ se stará školnice. Čistotu a pořádek mají na starosti dvě uklízečky, o chod kuchyně se stará vedoucí školní jídelny a dvě kuchařky.

Budova se skládá ze dvou pavilónů:

V prvním pavilonu jsou umístěny 4 třídy, 4 herny, 4 kuchyňky na výdej obědů, příslušenství, sauna; v přízemí ředitelna.

V druhém pavilonu se nachází jedna třída s hernou a s polodenním provozem, kterou od 1.9.2009 využívají nejmladší děti. Kapacita třídy je 15 dětí. Součástí provozní budovy je plynová kotelna.

Vnitřní vybavení tříd odpovídá požadavkům hygienickým a materiálním. Třídy jsou prostorné, rozdělené na pracovny, herny, víceúčelové koutky. Nábytek a uspořádání umožňuje dětem volný pohyb, uspokojuje jejich přirozené potřeby. Ve třídách a hernách jsou běžně dostupné hračky v regálech a policích. Pomůcky a materiál je stále přístupný k pracovní, výtvarné a jinak tvořivé činnosti.

Kapacita je odpovídající, děti mají běžně dostupné WC umývárnu. Vše je přizpůsobeno věku, výšce postavy, prostoru a počtu hyg. zařízení na počet dětí ve třídě. V SRDÍČKOVÉ třídě se nachází sauna, kterou v zimním období využívají všechny třídy.

Škola je obklopena velkou zahradou. V přední části máme novou okrasnou výsadbu. Zbývající prostor vyplňují tři velká pískoviště, nové dřevěné hrací prvky, domečky, kolotoč, skluzavky které jsou stále doplňovány. Nově vydlážděná část zahrady-terasa slouží k jízdě na koloběžkách, sportovním, výtvarným a jiným aktivitám. Pod velkými korunami tamních stromů si mohou děti spokojeně hrát i za horkých letních dnů.